Masif Eskitme Gardroplar İle Eskiye Dönüş

Back to Blog
klasik ahşap gardrop gm 001

Masif Eskitme Gardroplar İle Eskiye Dönüş

Son dönemlerde masif yani doğal ağaçtan imal edilen eskitme ranzalara bir dönüş var. Salaş ve vintage görünümleri ile evlere farklı bir hava katan bu gardroplar birçok farklı ağaçtan üretilebilmekte. Ceviz, tik, gül, kayın, meşe, kestane ve ladin gibi ağaçlar bu listede başı çekmekte. Her ağacın desen, duruş ve dayanıklılık açısından birbirinden farkları var elbette. Tik ağacı, diğer ağaçlara nazaran dayanıklılık ve fiyat olarak biraz üstte kaldığını söyleyebiliriz.

Masif gardroplar, yüzeylerinde ağacın doğallığını maskelemeyen koruyucu veya cila ile son halini almaktadır. Doğal ağaç bir gardrop alacaksanız ürünü kullanacağınız ortamın iklim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü doğal ağaç mobilyaların hemen hemen tamamı çalışabilen ürünlerdir. Mobilyanın çalışması demek, ağaç canlı bir nesne olduğundan bulunduğu ortam şartlarına göre eğrilme şişme gibi durumlar olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için doğru ağacı kullanmak önemlidir.

Doğal ağaç gardroplar kapaklı olarak üretilebildiği gibi sürgülü kapaklı olarak da üretebilir. Sürgülü kapılı olan gardrop modelleri kapı açılımı konusunda yer sıkıntısı çekenler için ideal bir çözümdür. Siz de ahşabın doğallığını evinizde yaşamak isterseniz sitemizdeki modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Blog