Yemek Odası Takımları

Hepimizin evlerinde sıklıkla kullanılan odalardan biri de elbette yemek odaları. Bu odada misafirlerimizi ağırlar, yemekler yer hoş sohbetler ederiz. Bu denli göz önünde ve sık kullanılan bir odanın dekorunun da şık olması gerekir. Gelen misafirlerinize hoş bir odada lezzetli yemekler sunmak, onların odanızın dekoru hakkındaki hoş sözlerini duymak kimin hoşuna gitmezki? Yemek odanızı seçerken evinizde nasıl bir dekorun hakim olacağına karar vermek gerekir. Örneğin yemek odası klasik bir tarzdayken oturma ve yatak odaları modern bir dekora sahip olması bütünlük açısından pek doğru olmayacaktır. Bu tarz yemek odalarında krem, açık kahve ve altın gibi renkler ön plandadır.

Avangarde yemek odaları genel olarak çok işçilikli ve çok detay içeren mobilya türüdür diyebiliriz. Ayrıca gösterişli duruşları ile dikkat çekicidirler. Oyma detaylara ek olarak taş işlemeler ile görkemli ve zengin bir görünüme sahiptirler. Kumaş kullanılan bölümler de bu tasarım detaylarına paralel tip, doku ve renkte olup bir bütünlük içerisindedir.

Klasik avangarde yemek odalarının olduğu kadar, modern yemek odalarının da taliplisi çoktur diyebiliriz. Sadeliğin ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu bu yemek odaları günümüzde bir çok evde tercih edilmektedir. Oldukça çok seçenekten bahsedebileceğimiz modern yemek odalarının işçilikleri avangarde modellere göre daha az olduğundan fiyatları da daha uygun olmaktadır. Beyaz, gri, krem gibi renkler modern yemek odalarında çok tercih edilen renklerdir. Bu renkler hem sadeliğe vurgu yaparken aynı zamanda göz yormayan renklerdir.

Evinizde retro bir tarz hakimse, mobilyalarınız ne klasik ne modern olmasın istiyorsanız 1800’lü yılların İngiliz modası olan ve günümüzde de halen geçerli bir akım olan country tarzı yemek odalarını tercih edebilirsiniz. Country tarzdaki mobilyalar klasik tasarım zevki sunarken, işleme ve oymaların yoğun olmadığı sade ve şık mobilyalardır. Kumaş bölümleri genelde floral ve çiçek desenleri ile hareketlendirildiğinden dekora canlılık katmaktadır.

Yemek odanızda keyifli bir yemeğin yanısıra kalite ve konfor arıyorsanız çok seçenek ve uygun fiyatları Plato Mobilya’da bulabilirsiniz.

Toplam 1 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1
Toplam 1 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1